Korona Cedry Małe - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • KS Korona Cedry Małe - Amigo Przyjaźń 5:1
  • GTS Rusocin - Wietcisa Skarszewy 0:2
  • Wisła Steblewo - KS Osiczanka Osice 1:8
  • Wisła Długie Pole - LZS Więckowy 1:1
  • GKS II Kolbudy - KS Mściszewice 2:5
  • Gedania II Gdańsk - GKS Żukowo 4:2
  • EX Siedlce - GLKS Różyny 2:1

Korona II Cedry Małe - Polonia II Gdańsk
Ładowanie...

pon.

Mecz z Rusocinem

• autor: ks-korona, 2015-08-30 10:24

Sezon 2015/2016 przyszło nam zainaugurować w sobotnie popołudnie meczem na własnym boisku z zespołem GTS Rusocin. Po animozjach związanych z przyjściem nowego trenera mecz ten miał być wyznacznikiem możliwości i ambicji zespołu. Rusocin to przecież bardzo trudny i wymagający przeciwnik, co niejednokrotnie udowodnił w bezpośrednich pojedynkach z Koroną. Tak też było i tym razem.

Na początku meczu widać było, że obydwa zespoły próbują wybadać przeciwnika, a gra raczej toczyła się w środku pola i żadna ze stron nie mogła przejąć inicjatywy. Od około 10 minuty zdecydowanie zaatakowała Korona, co poskutkowało bardzo ładnymi i przede wszystkim groźnymi akcjami. Świetnie pracowały skrzydła, w szczególności prawa strona. Po jednej z tych akcji prowadzenie objęła Korona. Misza dostał dobre prostopadłe podanie, wszedł w pole karne, ładnie zwiódł obrońcę zespołu gości i zagrał do nadbiegającego Urba, który precyzyjnym, pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po  strzelonej bramce Korona dostała wiatru w żagle i znowu zdecydowanie ruszyła na bramkę gości. W grze Rusocina widać było lekkie  zdenerwowanie, co zaowocowało kolejnymi sytuacjami Korony. Po jednym z rzutów rożnych Misza przejął piłkę przed polem karnym, zagrał ją do Ola, a ten oddał potężny strzał, nie dając bramkarzowi gości szans na obronę. Korona mimo dwubramkowego prowadzenia wcale nie miała zamiaru bronić wyniku, co okazało się zdradliwe, bo po jednej z kontr Rusocin strzelił kontaktową bramkę. Gospodarze jednak fantastycznie zareagowali, ponieważ już po minucie znów odskoczyli  na dwie bramki. Świetny strzał z rogu pola karnego oddał Kocun i do przerwy mieliśmy 3-1. Asystował Oliver. Na druga połowę gospodarze wychodzą w tym samym składzie, natomiast goście przeprowadzają kilka zmian. Ma to od razu przełożenie na obraz gry. Frontalne ataki Rusocina i dość chaotyczna gra w obronie Korony przyniosła gościom efekt w postaci strzelonego gola. Rusocin przejął kompletnie inicjatywę i cały czas atakował, co dało szansę na skuteczną kontrę. W doliczonym czasie gry Urbo dobrze utrzymał się przy piłce i dograł do wcześniej wprowadzonego Melona, który z zimną krwią wykorzystał świetną sytuację i ustalił wynik meczu na 4 -2.

Korona zagrała bardzo dobrą pierwszą połowę, natomiast w drugiej gra kompletnie się nie układała. Trzeba cieszyć się jednak z bardzo dobrego rezultatu, a kibice mogą spokojnie z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo widać, że zespół wcale nie zapomniał jak się gra piłkę wraz z odejściem starego trenera. Z  bardzo dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy, choć widać, że nie są jeszcze do końca zgrani z resztą drużyny. Liczymy, że kolejny tym razem wyjazdowy mecz, także okaże się zwycięski.

Tekst Karol Kmiecik , zdjęcia Krzysztof Bogdański

KORONA

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KS Korona Cedry MałeAmigo Przyjaźń
KS Korona Cedry Małe 5:1 Amigo Przyjaźń